Nocni Łowcy Wiki
Advertisement


,,Magnus mówił, że byłem bohaterem. I widzę na twojej twarzy, że kiedy na mnie patrzysz, szukasz tamtego faceta. Gościa, który robił wielkie rzeczy. Nie pamiętam ich. Nie wiem, czy dlatego już nie jestem bohaterem. Ale chciałbym spróbować być znowu tamtym facetem.

— Simon do Isabelle, „..Miasto niebiańskiego ognia

381581.1.jpg

Simon Lovelace urodzony jako Simon Lewis jest najlepszym przyjacielem Clary Fairchild. Był przyziemnym, kiedy poznał świat Cieni. Potem został zmieniony w wampira, a jeszcze później w Chodzącego za dnia. Po wydarzeniach w Edomie nieśmiertelność Simona została zabrana wraz z jego wspomnieniami o świecie Cieni. By pomóc mu odzyskać wspomnienia, Simon wypił anielską krew i stał się Nocnym Łowcą.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Simon urodził się w żydowskiej rodzinie w Nowym Yorku. Był drugim i najmłodszym dzieckiem Elanie Lewis i jej zmarłego męża. Ma siostrę Rebecce. Kiedy miał 6 lat spotkał Clary Fray i natychmiast zostali parą nierozłącznych przyjaciół. Wkrótce zakochał się w niej i przez 10 lat żył z nią bez okazywania jego uczuć do niej.

Simon był także basistą zespołu, który założył z przyjaciółmi: Erickiem,Mattem, Kirkiem, a potem także z Jordanem.

Świat Cieni[]

Simon długo planował powiedzieć Clary co do niej czuje, ale nigdy nie mógł znaleźć odpowiedniej chwili. Pewnej nocy w klubie Pandemonium wszytko zmieniło się na gorsze, gdy Clary stwierdziła, że widzi ludzi, których on nie mógł. Jeden z nich był szczególnie zainteresowany Clary. Kiedy matka dziewczyny zaginęła, a Nocni Łowcy się ujawnili, zarówno Clary jak i Simon zostali wrzuceni do świata Cieni.

Dzień po incydencie w Pandemonium, w czasie słuchania poezji Ericka w Java Jones, Simon prawie wyjawił Clary co do niej czuje. Nagle jednak Clary zauważyła Jace'a, Nocnego Łowcę, którego spotkała w klubie, a Simon nie mógł go zobaczyć. Chłopak nie widział jej potem przez trzy dni. Wszystko zmieniło się później, gdy Simon ukrywał się na podwórzu Luke'a i został zatrzymany przez Jace'a, który myślał, że ten jest intruzem. Clary i Jace chcieli przekraść się przez tylne drzwi. Simon był wściekły na przyjaciółkę z powodu jej nagłego zniknięcia, i braku kontaktu z nim oraz oskarżył ją o związek z Jace'm. Clary opowiedziała mu o świecie Cieni i o wszystkim, co się stało. Simon z kolei wyjaśnił, że według Luke'a wyjechała do krewnych, a potem Simon widział, jak Garroway pakuje torbę pełną broni. Chłopak wiedział, iż dzieje się coś złego i zdecydował obserwować dom Luke'a. Włamali się do środka. Po chwili Simon zauważył, że Luke wraca. Zdążyli się ukryć w ostatniej chwili. Luke wrócił z dwoma mężczyznami, których Jace rozpoznał.

Później Simon został zaprowadzony (dzięki uporowi przyjaciółki) do Instytutu Nowojorskiego. Tam poznał piękną Isabelle Lightwood, którą Simon się zainteresował w nadziei, że Clary będzie zazdrosna. Podczas obiadu poznał również Hodge'a Starkweathera i Aleca Lightwooda. Następnego dnia, po spotkaniu Clary i Jace'a z Cichymi Braćmi, wszyscy poszli na śniadanie do Taki. Po posiłku Simon wraz z Isabelle poszli do Central Parku zobaczyć zobaczyć Faerie.

Po spotkaniu z innymi Simon po raz pierwszy ,,zakosztował'' świata podziemnych w czasie przyjęcia u Magnusa Bane'a, w czasie której Clary miała poznać odpowiedzi na jej pytania. Do wypiciu niebieskiego drinka danego mu przez Isabelle zamienił się w szczura. Został porwany przez wampiry, które myślały,że jest on jednym z nich. Jace i Clary włamali się do siedziby wampirów Hotelu Dumort by ratować Simona.W czasie walki z wampirami do hotelu włamały się wilkołaki,które szukały Clary.W czasie ucieczki Simon ugryzł Raphael'a Santiago, wampira który przez przypadek stał się w ten sposób jego rodzicem.

Jace, Clary i Simon wrócili do Instytutu gdzie czekał na nich wściekły Hodge. Wygłosił im wykład na temat ich zachowania, a potem zajął się ich urazami.

Simon wkrótce zauważył, że Clary podoba się Jace. W czasie kłótni z nią wyznał co do niej czuje i zostawił ją za nim zdążyła mu cokolwiek odpowiedzieć. Kiedy Clary potrzebowała jego pomocy, dalej obrażony pożyczył van od swojego przyjaciela Eric'a i pojechał nim do Madame Dorotheii. Uratował także Nocnych Łowców przed wielkim demonem Abbadonem. Strzelając jedną ze strzał Alec'a w sufit i wpuszczając światło do pomieszczenia.

Kiedy Simon i reszta uwierzyli, że Clary i Jace są rodzeństwem, Simon wreszcie spróbował związać się z Clary. Po jakimś czasie zaczął stale czuć się chory i wkrótce zorientował się, że może zmienić się w wampira. Po tym jak królowa Fearie kazała pocałować się Claly i Jace'owi Simon pełen złości poszedł do hotelu Dumort,a tam został ugryziony i prawie zabity przez klan wampirów.Został jednak uratowany przez ich przywódcę Raphaela.Zabrał ledwo żywego Simona do instytutu i przekazał ciało Clary,Jace'owi i Isabelle,by mógł albo zginąć albo by zakopać go w ziemi,by odrodził się jako wampir.Clary zdecydowała,że najlepszą decyzją będzie pochować go na żydowskim cmentarzu i tam pozwolić mu na przemianę. Simon świeżo zamieniony w wampira został porwany przez Valentina Morgensterna i zabrany na jego statek wraz z Maią do rytuału piekielnej konwersacji.Valentine wysuszył go z krwi i prawie zabił.Został znaleziony przez Jace'a,który dał mu napić się swojej krwi,dając mu umiejętność chodzenia w słońcu dając mu tytuł ,,Chodzącego za dnia''

Uwięzienie w Idrisie[]

Po tym jak Valentine znów zniknął, Jace poprosił Simona o spotkanie w Instytucie. W czasie spotkania Instytut został zaatakowany przez Wyklętych. Simon został ranny, więc Jace zabrał go ze sobą przez bramę do Alicante. Lightwoodowie wierzyli, że Simon wróci do Nowego Yorku, zamiast tego został zamknięty przez Inkwizytora w lochach Gard. Aldertree użył żydowskich symboli by zatrzymać go w więzieniu. Wygrawerował symbole na drzwiach i ścianach. W czasie siedzenia w Gard poznał sąsiada z celi obok. Nazywal się Samuel Blackburn. Samuel powiedział mu, że słowo ,,Chodzący za dnia"  istniało już w świecie Podziemnych oraz, że tworzone były na ten temat legendy.

W czasie pobytu w więzieniu Isabelle przyniosła Simonowi butelki z krowią krwią, by mógł przeżyć w czasie aż oni zaplanują plan ucieczki. Zostawiła notatkę razem z butelką. Na notce był napis XO. Ten drobny pokaz uwagi w stosunku do niego nie został niezauważony przez Chodzącego za dnia.

Raphael pojawił się w celi Simona w postaci projekcji. Powiedział, że Simon jest teraz bardzo wartościowy w świecie Podziemnych i teraz każdy chce mieć Simona na własność. Raphael uważał, że dla rasy wampirów niebezpieczna jest umiejętność chodzenia w słońcu. Powiedział, że puści go wolno jeżeli ten zniknie i schowa się tak, że Raphael nie będzie mógł go znaleźć. Simon odmówił.

Po tym jak Valentine wysłał demony do Alicante Jace, Clary i Alec uwolnili Simona i Samuela, który okazał się Hodge'm Starkweather'em.Jace i Alec zaczęli go straszyć.W czasie gdy zdradzał im plan Valentine'a ,,Sebastian'' zabił go.Wtedy zdali sobie sprawę,że Sebastian był szpiegiem Valentine'a. Walka przeciwko niemu udowodniła, że jest silniejszy od nich wszystkich. W czasie walki Simon ugryzł Sebastiana i stwierdził, że jego krew smakuje jak trucizna.

Znak Kaina[]

Clave zdecydowało, że będzie walczyć z Valentine'm za pomocą znaku wymyślonego przez Clary,który łączył moce Nocnych łowców i Podziemnych. Raphael pojawił się w sali Zgromadzeń w postaci projekcji,by powiedzieć Luke'owi.Jocelyn i Clary,że Dzieci nocy będą walczyć w bitwie tylko pod warunkiem,że dadzą im Simona.Odmówili.Luk powiedział,że nie kupi współpracy wampirów za niewinne życie.Raphael zniknął. Simon stał za filarem i słuchał rozmowy.Potem poprosił Clary,aby zaznaczyła go ,,Pierwszym znakiem,Znakiem Kaina''.Clary początkowo odmówiła,ale Simon upierał się i przypomniał jej,że jest teraz wampirem,podziemnym,a ona Nocnym Łowcą i że walka będzie miała wpływ na każdego z nich.Simon twierdził,że robi to również dla wampirów.W rezultacie Clary zorientowała się,że Simon przeciwstawi się Raphael'owi z jego pomocą , albo bez niej. Naznaczyła go.

Maia zaprowadziła Simona przez las do kryjówki wampirów. Raphael po zobaczeniu Simona kazał Mai przekazać, że wampiry będą walczyć. Kiedy dziewczyna odeszła Raphael próbował zabić Simon'a.Chłopak zatrzymał przywódce klanu i pokazał mu znak Kaina.Raphael pomyślał,że to jakaś sztuczka Luke'a.Simon wyjaśnił,że narysowanie znaku było jego pomysłem.Raphael był zaskoczony i opowiedział mu o karze Kaina.Wampiry zaakceptowały,że nie będą mogły zabić Chodzącego za dnia.Zadecydowały,że będą walczyć po stronie dobra w walce.

Chodzący za dnia[]

Po wydarzeniach Śmiertelnej Wojny, Simon zaczął randkować z Isabelle i Mają w tym samym czasie, Bojąc się powiedzieć jednej o drugiej kontynuować spotkania nie będąc pewnym jakie uczucia darzą do niego dziewczyny.

W czasie randki z Isabelle w knajpce ,,Veselka'' zauważył dwóch mężczyzn obserwujących go.Isabelle stwierdziła, że są to niewolnicy pół ludzie służący wampirom jako przekąski. Isabelle stanęła w obronie Simona, nawet nazwała siebie jego dziewczyną, kiedy niewolnicy podeszli do nich i chcieli zabrać chłopaka na rozkaz ich pana. Simon poszedł z niewolnikami, którzy nazywali się Archer i Walker. Myślał,że są oni sługami Raphael'a. Po dojściu na miejsce okazało się,że służą oni Camille Belcourt. Złożyła mu ona propozycje by dołączył do niej w walce przeciwko Raphael'owi .Wysłuchał jej i powiedział,że potrzebuje czasu do namysłu. Następnego dnia w garażu Erick'a zespół który dowiedział się,że Simon jest wampirem i dyskutowali na ten temat. Rozmawiali też na temat Isabelle i Mai. ,,Kyle" pod pretekstem znalezienia jednej ze starych ulotek Matt'a , chciał dołączyć do zespołu. Clary poprosiła Simon'a i resztę,żeby dać mu szansę oraz zauważyła, że był on bardzo przystojny. Później po tym jak podwiózł Clary do domu Luka'a został zaatakowany przez człowieka w stroju do biegania. Znak ochronił go i zabił złodzieja. Po powrocie do domu znalazł swoją matkę w stanie szoku. W czasie gdy, próbował wytłumaczyć jej, że nawet będąc wampirem wciąż jest jej synem, zorientował się,że matka się go boi. Spakował więc najpotrzebniejsze rzeczy i zniknął. Zwrócił się do Raphalel'a z prośbą o pomoc. Ten nie pomógł mu, gdyż stwierdził, że Simon nie zachowuje się jak jego rasa. Zaznaczył, że nie pomoże mu dopóki chłopak nie zda sobie sprawy z tego, że jest martwy. Simon przypomniał sobie, że dostał inną ofertę i chciał powiedzieć mu o Camille,ale zdecydował się tego nie robić. Skończyło się na tym, że spał w garażu Erick'a. Nagle pojawił się Kyle, który szukał swoich kluczy. Zaproponował mu, by został u niego.

Po przeprowadzce Simon poczuł się komfortowo w nowym miejscu. Wkrótce dowiedział się,że Kyle był wilkołakiem. Został wysłany do obrony młodego wampira przez Preator Lupus,szkoły policyjnej dla podziemnych. Jakiś czas później w czasie występu zespołu, Simon powoli umierający z braku krwi wyszedł za kulisy. Maureen Brown znalazła go za sceną gdzie chłopak stracił nad sobą panowanie, ugryzł ją i wypił jej krew. Kyle znalazł ich i zdegustowany tym co wampir zrobił kazał mu wyjść i zajął się dziewczyną. Wychodząc wpadł na promotorkę zespołu Satrinę, która zasugerowała mu, że mogą rozpocząć współpracę.

Osobowość[]

Zanim ich życie zostało zmienione przez Świat Nocnych Łowców, Simon był otwartym maniakiem i basistą garażowego zespołu. Został opisany jako uroczy, ale nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Był wegetarianinem odkąd skończył 10 lat. Często cytował różne „nerdowate” rzeczy, takie jak Dungeons and Dragons. Potrafi być sarkastyczny i określa się jako dowcipny i ironiczny.

Simon pokazał, że potrafi być odważny, odważny i lojalny. Jest gotów poświęcić swoje życie, aby ocalić tych, których kocha.

Simon walczył z zaakceptowaniem faktu, że był nieumarłym, kiedy był wampirem. Często decydował się nie karmić, powstrzymując się tak długo, jak mógł. Martwił się także o życie po odejściu jego przyjaciół, widząc perspektywę pozostania na zawsze szesnastką, podczas gdy jego bliscy starzeli się i umierali onieśmielająco. Mimo to nie spotykał się zbytnio z innymi wampirami, faworyzując dalsze towarzystwo swoich śmiertelnych przyjaciół zamiast innych nieśmiertelnych wampirów. Kiedy uzyskał zdolność chodzenia w dzień, próbował wieść normalne życie.

Wygląd[]

Mówi się, że Simon jest przystojny, ma ciemnobrązowe włosy i oczy oraz piękne rzęsy. Kiedyś miał zwiniętą sylwetkę, ale od tego czasu urósł, aby stać się bardziej dopasowanym do szerokich ramion.

Simon nosi okulary i często nosił codzienne ubrania, z charakterystycznymi koszulkami ze słowami. Kiedy zaczął spotykać się z Isabelle, stał się nieco bardziej modny - nosił skórzane kurtki zamiast bluz z kapturem i designerskie buty zamiast tenisówek.

Simon chwilowo stracił potrzebę noszenia okularów, kiedy był wampirem. Poza tym, aby ukryć Znak Kaina na czole, zapuścił włosy. Bycie wampirem wzmocniło również jego wygląd fizyczny i urok wśród obserwatorów.

Relacje[]

Romanse

Przez pewien czas, po odrzuceniu przez Clary, umawiał się z dwiema dziewczynami naraz - Isabelle Lightwood oraz Maią Roberts. Później dziewczyna-wilkołak rozstała się z Simonem, a chłopak pozostał w związku z Nocną Łowczynią.

Przyjaciele

Role w książkach[]

W "Mieście Popiołów" stał się wampirem oraz Chodzącym Za Dnia. Zaś w "Mieście Szkła" zyskał znak Kaina, który narysowała mu Clary, aby nie zabiły go inne wampiry. Znak Kaina broni go przed krzywdą, ponieważ każdy kto go zaatakuje, zmienia się w solny posąg, który rozpada się i znika. Wydarzenia z jego życia wstrząsnęły jego matką, która uznała go za martwego. Jedyną osobą z rodzinnego domu, która mu wierzyła, była jego siostra Becky. W "Mieście Zagubionych Dusz" Razjel zdejmuje z niego znak Kaina w zamian za miecz Archanioła Michała. W "Mieście Niebiańskiego Ognia" ojciec Magnusa zmienia Simona w człowieka i odbiera mu wszystkie wspomnienia m.in.: nie pamięta Clary i Isabelle, a nawet świata Nocnych Łowców. Przez parę miesięcy żyje jak zwykły nastolatek, ale w końcu jego dawni przyjaciele chcą go odzyskać. Magnus używa magii i krok po kroku przywraca mu pamięć. Żeby przekazanie Simonowi wiadomości o świecie cieni było legalne, Magnus proponuje Simonowi zostanie Nocnym Łowcą

Simon został Chodzącym Za Dnia przez wypicie krwi Jace'a.

Występowanie[]


Ciekawostki[]

  • Uwielbia Anime.
  • Chociaż Simon opuścił zespół w 2008 roku, czasami zostaje basistą, kiedy go potrzebują.
  • W rolę Simona Lewisa wciela się Robert Sheehan.
  • W serialu "Shadowhunters" postać Simona Lewisa odgrywa Alberto Rosende.
Advertisement