FANDOM


Runy

Runy

Runy to starożytne znaki, które anioł Razjel przekazał Nocnym Łowcom. Dają one zdolności znacznie przewyższające przyziemnych. Nefilim nanoszą je na skórę za pomocą steli, dzięki czemu zapewniają im one niezwykłą moc. Umiejscowienie na ciele wpływa na skuteczność symbolu - im bliżej serca, tym potężniejszy staje się znak. Runy mają różne rodzaje, są takie, które od razu po użyciu znikają, inne przeznaczone są tylko dla Cichych Braci, Żelaznych Sióstr, parabatai, małżeństw, czy różnych innych grup.

Historia Edytuj

Runy zostały przekazane pierwszym Nefilim przez Razjela. Miały pomagać im w walce z demonami. Wszystkie znaki dostępne Nocnym Łowcom znajdują się w Księdze Przymierza oraz Szarej Księdze. Jej kopie są niezwykle rzadkie, ponieważ każda księga musi zostać specjalnie wykonana, ponieważ stele z adamasu wypalają zwykły papier.

Pierwszą znaną runą był Znak Kaina przekazany Kainowi. Miał chronić go przed krzywdą, a każdego, kto by mu zagroził, spotkałaby kara siedmiokrotnie straszniejsza.

W 2007 roku spora część Nocnych Łowców została siłą zmieniona w Mrocznych Łowców przy pomocy Piekielnego Kielicha, który wpadł w ręce Sebastiana Morgensterna. W wyniku przemiany runy zniknęły z ich ciała.[1]

Informacje Edytuj

Większość run nie powoduje krzywdy Nocnym Łowcom.

Młodzi Nefilim, zazwyczaj w wieku 10-12 lat, czyli przed rozpoczęciem treningu, otrzymują pierwsze runy. Podczas specjalnej ceremonii przeprowadzanej przez Cichych Braci, otrzymują runę Jasnowidzenia.

Użycie Edytuj

Większość run używa się bezpośrednio na ciele Nocnego Łowcy, jednak w niektórych przypadkach można je nanieść na przedmioty, przez co zyskają nowe zdolności.

Runy odróżniają Nefilim od zwykłych ludzi, ponieważ tylko oni są w stanie znieść ich anielską moc. Narysowane na skórze przyziemnych, natychmiast ją wypalają.

Skuteczność Edytuj

Trwałość Edytuj

Odporność na runy Edytuj

Wiedza o runach Edytuj


Błąd rozszerzenia cite: Istnieje znacznik <ref>, ale nie odnaleziono znacznika <references/>