FANDOM


Octavian Blackthorn - jest Nocnym Łowcą z Los Angeles, najmłodszym ze swojego rodzeństwa.

Biografia Edytuj

Historia Edytuj

Urodził się w 2004 roku. Jego matka, Eleanor, zmarła wkrótce po jego narodzinach.

Ma szóstkę starszego rodzeństwa: Helen, Marka, Juliana, Livię, Tiberiusa i Drusillę.

Mroczna Wojna Edytuj

W chwili ataku Sebastiana na Instytut miał tylko dwa lata. Mimo to był świadomy chaosu, jaki powstał. Dru broniła go, dopóki Emma Carstairs nie zabrała ich do gabinetu, gdzie razem z pozostałym rodzeństwem uciekli przez Portal do Idrysu.

Blackthornowie zatrzymali się w rezydencji rodziny Penhallow. Tavvy był za mały (nie potrafił jeszcze mówić), by wziąć udział w przesłuchaniu zorganizowanym przez Clave.

Podczas ostatecznej walki w Alicante, dzieci ukryły się w Sali Anioła. Znalazł je tam Andrew Blackthorn przemieniony w Mrocznego, który chciał zabrać ze sobą Tiberiusa. W obronie rodzeństwa Julian musiał zabić własnego ojca. Po zakończeniu wojny pojawił się z problem, co zrobić z Tavvy'm i jego rodzeństwem pozbawionymi opieki. Helen została zesłana na Wyspę Wrangla, a Mark dołączył do Dzikiego Polowania. Jednym z pomysłów było wysłanie do Akademii lub rozdzielenie ich pomiędzy Instytuty. Wtedy Jia Penhallow przedstawiła Arthura Blackthorna, brata Andrew, jako ich nowego opiekuna i głowę Instytutu w Los Angeles.

Później Edytuj

Arthur zaczął przejawiać problemy i nie mógł opiekować się dziećmi i kierować Instytutem. Jego obowiązki zaczął przejmować Julian i nowa nauczycielka, Diana Wrayburn.

Tavvy był prześladowany przez koszmary, związane z wojną, przez co miał problemy ze snem. Julian czasem spał z nim, co pomagało mu się uspokoić.

Z powodu dużej różnicy wieku pomiędzy nim i rodzeństwem, często wymyślał sobie różne rozrywki i bawił się sam.

Śledztwo Edytuj

Spędzając wakacje w Anglii był rozpieszczany i dobrze traktowany przez ciotkę, podczas gdy reszta rodzeństwa musiała dużo trenować. Otrzymał od niej w prezencie książeczkę dla dzieci pt.: Skarbnica opowieści dla Nefilim. Później okazała się cenną wskazówką w śledztwie.

Do bawiących się na plaży Tavvy'ego i Dru podszedł Malcolm Fade, który przekonał dziewczynę, że jest potrzebna w Instytucie, a on zajmie się chłopcem. W rzeczywistości porwał go do węzła geomantycznego, gdzie chciał odprawić rytuał z użyciem krwi kogoś z Blackthornów. Miało to przywrócić do życia ukochaną czarownika, Annabel. W ostatniej chwili został powstrzymany przez rodzeństwo Tavvy'ego.

Wygląd Edytuj

Tavvy ma ciemne brązowe włosy oraz niebiesko-zielone oczy.

Występowanie Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W jego pokoju znajduje się namiot, w którym trzyma książki i zabawki.
  • Początkowo miał mieć na imię Oktawiusz i być młodszy o rok.
  • Ma imię po rzymskim cesarzu, Gajuszu Oktawiuszu. [1]

Przypisy Edytuj

  1. Imiona Blackthornów