FANDOM


Wiki-wordmark
Nocni Łowcy Wiki — internetowa encyklopedia wiedzy na temat serii, powstałej na podstawie twórczości Cassandry Clare, w oparciu, o którą powstał film, „Dary Anioła: Miasto kości” oraz serial telewizyjny, „Shadowhunters”. Encyklopedię każdy może redagować.

Cele

Nasz projekt ma na celu:

 • Przybliżanie czytelnikom informacji na temat serii,
 • Stworzenie zgranej, aktywnej społeczności,
 • Stworzenie społeczności, w której każdy może wykazać się swoimi umiejętnościami edytorskimi, redaktorskimi i innymi,
 • Informowanie na bieżąco wszystkich fanów z nowościami ze świata filmów oraz serialu,
 • Pomoc początkującym edytorom w tworzeniu jak najlepszych artykułów,
 • Stworzenie zakątka społeczności, w którym każdy może mieć szansę na podzielenie się swoimi poglądami.

Przynależność

Dlaczego powinienem dołączyć do Nocni Łowcy Wiki?

Nasz zasób informacji o serialu jest w całości napisany, utrzymywany i aktualizowany przez takie osoby jak Ty. Nocni Łowcy Wiki jest zależna od użytkowników. Jako wieloaspektowe miejsce z silną społecznością, będąc częścią Nocni Łowcy Wiki możesz doznać jedynie pozytywnych doświadczeń.

Co mogę robić na Nocni Łowcy Wiki?

Wielu użytkowników zastanawia się, co może robić lub w jaki sposób jest w stanie pomóc Nocni Łowcy Wiki. Na szczęście istnieje wiele różnych działań i zadań, które możesz wykonać.

 • Poprawić i/lub pisać artykuły: Jako że Nocni Łowcy Wiki to encyklopedia wiedzy, można powiedzieć, że artykuły są przedmiotem działalności serwisu,
 • Wyrazić swoje poglądy na blogu: Pisanie blogu to dobry sposób, aby wyrazić swoją opinię na temat serialu, książek bądź samej społeczności,
 • Czatować z innymi członkami społeczności: Możesz rozmawiać w czasie rzeczywistym z innymi członkami społeczności na czacie,
 • Zadawać i odpowiadać na pytania na forum: Na funkcjonującym tutaj forum, możesz zadać i odpowiadać na różnego rodzaju pytania związane z Wiki i jej działalnością.

Jakie są zasady na Nocni Łowcy Wiki?

Format serwisu pozwala na edycję każdemu użytkownikowi, nawet temu niezarejestrowanemu. W związku z tym istnieją pewne zasady i wytyczne korzystania z Wiki. Nasze zasady można znaleźć tutaj.

O nas

Kto i kiedy założył Nocni Łowcy Wiki?

Nocni Łowcy Wiki została założona 30 października 2012 roku przez użytkowniczkę Cefinkę, która nie posiada większego wkładu w Wikię. Następnie została adoptowana 14 października 2013 przez użytkownika Wampir555, który posiadał dwukrotnie uprawnienia biurokraty, jednak jego obie kadencje trwały nieco powyżej miesiąca. Kadencję zakończył, przekazując uprawnienia użytkowniczce BriannaTheBreeze, której kadencja nawet nie trwała miesiąc. Aktualną funkcję biurokraty od 15 sierpnia 2015 sprawuje Trenor. Uprawnenia otrzymał za pomocą adopcji wraz z Wikkką, która odeszła 12 listopada 2015.

Kto jest liderem lub webmasterem Nocni Łowcy Wiki?

Będąc częścią Wiki, Nocni Łowcy Wiki nie ma i nigdy nie będzie mieć osoby, która sprawuje formalną władzę i podejmuje decyzje bez konsultacji ze społecznością. Decyzje wspólnotowe są obowiązkiem wszystkich członków społeczności i podejmowane są w drodze konsensusu poprzez dyskusję. Jednakże, w celu zachowania porządku, Nocni Łowcy Wiki ma grupę administratorów, którymi są doświadczeni członkowie serwisu.

Kto jest odpowiedzialny za wygląd Nocni Łowcy Wiki?

Jako że Nocni Łowcy Wiki nie jest prowadzona i obsługiwana przez jedną osobę, nasuwa się pytanie, kto jest odpowiedzialny za wygląd i atmosferę tego miejsca. Otóż cała lokalna społeczność ma poniekąd swój wkład w wygląd Wiki, który zostaje dostosowywany przez lokalnych administratorów. Obecny motyw został zaprojektowany przez użytkownika Dawid2, łącznie układem strony głównej.

Kontakt

 • Jeśli chcesz skontaktować się z administratorem bądź konkretną osobą na Nocni Łowcy Wiki, możesz zostawić wiadomość na jego, bądź jej tablicy wiadomości.

Zobacz też

Najważniejsze strony na Nocni Łowcy Wiki:
Organizacja: O nasAdministratorzyPortal społecznościPomocRegulamin
Złóż wniosek o: UprawnieniaWspółpracę
Projekty: Fanon
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.