Nocni Łowcy Wiki
Advertisement

Maia Roberts to wilkołak. Została przemieniona w wilkołaka przez jej chłopaka, Jordana Kyle, kiedy ten przechodził swoją pierwszą przemianę. Wtedy dziewczyna zerwała z nim, i uciekła do Nowego Yorku. Dołączyła tam do watahy Luke'a.

Maia miała brata, Daniela, którego nigdy nie lubiła ponieważ znęcał się nad nią, a jej rodzice w to nie wierzyli. Gdy chłopak zmarł dziewczyna była z tego zadowolona. Dziewczyna przez krótki czas chodziła z Simonem,  jednak gdy się dowiedziała że kręci w tym samym czasie z Izzy zerwała z nim. Pod koniec piątej części Darów Maia znowu chodzi z Jordanem, dużo czasu zajmuje jej jednak pozbycie się nienawiści do niego, za to, że zniszczył jej życie. Odkąd została przemieniona, sądzi, że nie może robić takich rzeczy, jak studiowanie. Czuje się stabilna dzięki watasze.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Maia urodziła się w New Jersey, gdzie swoje dzieciństwo spędziła w konserwatywnej dzielnicy, które społeczeństwo utrudniło jej z powodu rasizmu. Bardzo surowo traktowali jej tylko dlatego, że była z innego pochodzenia. Dorastając, jej rodzice zawsze faworyzowali jej „pięknego” starszego brata Daniela, który nad nią znęcał, a nawet próbował ją zabić, co skutkowało jej nieufnością do „pięknych chłopców”. Później Daniel zginął w wyniku potrącenia.

Wkrótce poznała Jordana Kyle'a, chłopaka, z którym spotykała się i traktował ją jak boginię. Podczas gdy pierwsze miesiące ich związku wydawały się idealne, Jordan stał się zaborczy i fizycznie ją skrzywdził. W końcu zerwała z nim i pewnego wieczoru pocałowała innego chłopca, aby udowodnić Jordanowi swoją rację, nie wiedząc, że będzie to pierwsza noc, w której zmienił się on w wilkołaka. Tej nocy za Maią podążał Jordan, który stracił nad sobą kontrolę i zaczął ją ugryźć. To ugryzienie skutecznie zmieniło ją w wilkołaka. Podczas gdy Jordan i jego rodzina opuścili miasto, Maia uciekła do Manhattanu, gdzie po raz pierwszy w pełni księżyca zmieniła się w wilkołaka. Spotkała kilka likantropów i w końcu dołączyła do watahy Luke'a.

Maia zaprzyjaźniła się z Batem Velasquezem i dwoma innymi wilkołakami o imieniu Steve i Gregg.

Osobowość[]

Jest odważną, zdecydowaną, entuzjastyczną wilkołaczką. Potrafi być bardzo uparta. Zrobiłaby wszystko dla tych, których kocha. Bywa sarkastyczna i dość zabawna. Stwierdza, że trudno jest zdobyć jej zaufanie ze względu na jej wspomnienie z jej starszym bratem. Uwielbia książki i gry wideo.

Wygląd[]

Maia Roberts jest krągłą, różowatą nastolatką o jasnobrązowej skórze. Ma ciemnobrązowe oczy oraz kręcone, brązowo-złote włosy. Na plecach ma tatuaż motyla i botaniczną ilustrację Aconitum. Na szyi ma dużą bliznę po ugryzieniu.

Umiejętności[]

  • Likantropia: Będąc wilkołakiem, Maia posiada zdolność przemiany w wilka. Wraz ze zdolnością do zmiany zyskała zwiększoną siłę i szybkość, większą grację w swoich ruchach i przyspieszoną zdolność leczenia.

Relacje[]

Rodzice[]

Daniel Roberts[]

Daniel był starszym bratem Mai, który wykorzystywał ją przed śmiercią. Kiedy Daniel zginął w wypadku, Maia nie mogła zmusić się do opłakiwania go. Kilka lat później, kiedy zobaczyła Demona Strachu, Agramona, demona zamanifestowanego w postaci jej brata i sprawił, że upadła ze strachu.

Jordan Kyle[]

Jordan Kyle był chłopakiem Mai. Kiedy się spotykali, Jordan został przemieniony w wilkołaka. Kierując się zmianami, których doświadczał jako nowy wilkołak, Jordan stał się agresywny i pełen temperamentu, przerażając Maię i doprowadzając do ich rozpadu związku. Podczas swojej pierwszej pełni, Jordan ugryzł i przemienił Maię. Chociaż Jordan nie miał nad sobą kontroli i zaczął tego żałować, Praetor Lupus uniemożliwił mu zobaczenie jej.

Kilka lat po ich ostatnim spotkaniu Jordan znalazł Maię z nowym wampirem, Simonem, którego Jordan przyjął sprawę z Praetoru Lupusa, aby być blisko Mai. Maia wciąż miała do niego uraz, ale ostatecznie wybaczyła mu i stali się przyjaciółmi. Maia walczyła wewnętrznie o uczucia do niego. Po pocałunku i wspólnej podróży do Praetor Lupus wyjaśnili sobie i wrócili do siebie. Jednak Maia nie mogła zapomnieć o przeszłości, które jej zrobił Jordan i postanowiła zerwać z nim. Zanim zdążyła mu o tym powiedzieć, Jordan zginął z rąk Sebastiana Morgensterna.

Simon Lewis[]

Bat Velasquez[]

Występowanie[]

Ciekawostki[]

  • Maia uwielbia płyty winylowe, poświęcając je dla czasu na koncerty i odwiedzaniu sklepów z płytami w poszukiwaniu dodatków do jej obszernej kolekcji albumów.
  • We wcześniejszej wersji Miasta Popiołów, Daniel był określany jako brat bliźniak Mai, a Maia powiedziała Valentine'owi, że ma piętnaście lat; zostały one później poprawione.
  • Maia uczy się hiszpańskiego dla abueli Bata, który ją kocha.
Advertisement