Nocni Łowcy Wiki
Advertisement

Magnus Lightwood-Bane — Wysoki Czarownik Brooklynu. Miał wielu partnerów życiowych, ale w ciągu kilkuset lat życia prawdziwie zakochany był tylko kilka razy. Nie kryje się z tym, że jest biseksualny. W Darach Anioła z czasem zaczyna chodzić z Alexandrem Lightwoodem-Bane'em.

Jego los często splata się z Podziemnymi oraz Nocnymi Łowcami. W przypadku tych drugich, najczęściej są to członkowie rodu Herondale.

Nie lubi mówić o sobie, unika tego. Jest skryty - wstydzi się swojego pochodzenia.

Może używać magii jedynie wtedy, gdy ma 'wolne ręce' (nic w nich nie trzyma).

Jest "zwierzęciem imprezowym" - jego przyjęcia zawsze są przepełnione gośćmi wszelkiej maści i gatunku, alkoholem i muzyką. Jace stwierdził, że pomimo rozmachu tych imprez, Magnus tak naprawdę nie ma przyjaciół, bo jego goście: albo mają wobec niego jakiś dług, albo boją się go, albo też kiedyś z nimi sypiał (była to oczywiście opinia Jace'a).

Biografia[]

Matką Magnusa była w pół-holenderska i pół-indonezyjska kobieta, a ojcem Władca Dziewięciu Piekieł, Arcyczart - diabeł Asmodeusz. Gdy przyszedł na świat jego matka miała szesnaście lat. Urodził się w Dżakarcie, Indonezji, wtedy znanej jako Batavia w Holenderskich Indiach Wschodnich. Po narodzinach wyglądał z pozoru normalne, miał tylko niezwykle bursztynowe oczy.  

Magnus mieszkał się na farmie z matką i jej mężem, wychowywano go z miłością. Jednak gdy jego znamię czarownika się ujawniło, zdali sobie sprawę, że był synem demona - nie ich. Wystraszona matka postanowiła odebrać sobie życie wieszając się w stodole. Gdy miał dziesięć lat, jego ojczym próbował go utopić, ale zamiast tego został spalony, kiedy Magnus użył swoich magicznych mocy przeciwko niemu. Następnie został wychowany przez duchownych i Cichych Braci w Madrycie, w Hiszpanii w XVII wieku. Wtedy właśnie otrzymał od nich swoje imię ,,Magnus Bane".  

W pewnym momencie Magnus zakochał się w śmiertelnej kobiecie, spędzając z nią dużo czasu aż do dnia jej śmierci. Magnus cierpiał nawet po trzydziestu latach z powodu jej śmiertelności. Lata udręki spędził na licznych podróżach i zabawach. Miały wtedy miejsce niektóre z podróży do Peru, z którego ostatecznie został wygnany. Później opisywał Tessie Gray ten zawód miłosny, mówiąc, że strata pierwszej kochanej przez nas osoby jest najtrudniejsza.

W 1993 roku, podczas gdy razem z Tessą Gray przebywał w swoim domu w Nowym Jorku, przychodzi do niego Jocelyn Fray razem z dwuletnią Clary Fray. Prosi Magnusa o zaklęcie, które zamąciło by wzrok Clary na świat Nocnych Łowców i Podziemnych. Magnus zgadza się ze względu na Tessę. Rzucony na Clary czar znikał mniej więcej co dwa lata i Jocelyn musiała ponownie przyprowadzać córkę do Magnusa. Magnus później fascynował się Clary, ponieważ była jedynym dzieckiem którego dorastanie mógł obserwować. Czuł się z tego powodu w pewnym sensie odpowiedzialny za nią.

Na przyjęciu urodzinowym, które wydawał dla swojego kota, Clary i inni Nocni Łowcy odnaleźli go. Na początku wypierał się tego, by w jakiś sposób znał Clary, ale później wyyznał prawdę i opowiedział dziewczynie o tym jak ją poznał gdy była dzieckiem. Później zaczął otwarcie flirtować z Alexandrem Lightwood'em, a przynajmniej się starał, gdyż młody Alec był zbyt zszokowany propozycją spotkania, aby odpowiedzieć mu coś sensownego.

Wygląd[]

Jego starzenie zatrzymało się, gdy Magnus miał około dziewiętnaście lat. Ma jasnobrązową skórę, która jest typowa dla Azjatów; w jego przypadku dla osób z domieszką azjatyckiej krwi. Ogólnie jest on bardzo wysoki i szczupły. Jego znamieniem czarownika są żółto-zielone kocie oczy z pionowymi źrenicami (lekko skośne po matce) i brak pępka. Ma czarne włosy, fryzury zmienia bardzo często, począwszy od kolców poprzez irokez aż do zwykłej czupryny.

Nosi wszystkie rodzaje makijażu. Używa brokatu, którym maluje oczy oraz szminek. Bardzo lubi afiszować swoją urodę przez często ekstrawagancki strój. Uważa, że nie interesuje się modą, to on jest modą.

Nie jest postacią, która miesza się z tłumem. Bardzo często się zmienia.

Odtwórca roli[]

Ciekawostki[]

 • Prawdziwy wiek Magnusa zna tylko kilka osób, Catarina Loss, Alec Lightwood i Ragnor Fell. Bane często kłamie na temat swojego wieku, by móc imponować ludziom. (często zapomina komu, ile lat powiedział, co w konsekwencji przynosi mu problemy).
 • Magnus posiada kota który nazywa się Prezes Miau. Wcześniej również miał kota, o imieniu Wielki Catsby, który w Kronikach Bane'a podrapał dwuletnią Clary.
 • Jedynym gatunkiem, który nie pociąga Magnusa są syreny. Twierdzi, że zawsze śmierdzą wodorostami.
 • Posiada niebieski kubek z napisem: LEPSZY NIŻ GANDALF.
 • Magnus zwrócił uwagę na Aleca, gdyż ma on taki sam kolor włosów i oczu jak Will Herondale. Ciemne włosy i niebieskie oczy to jego ulubione połączenie.
 • Gdy Magnus po raz pierwszy poznaje młodą Maryse Lightwood i ta wspomina o lepszym świecie dla swojego syna, Bane mówi, że nie obchodzi go jej "niewątpliwie odstraszający bachor". Kilkanaście lat później zakochuje się w nim.
 • Chociaż Bane nigdy nie był w związku z Willem Herondale, wielokrotnie wspomniał o nim jako bardzo dobrym przyjacielu.
 • Przez pewien czas mieszkał z Rafaelem Santiago i opiekował się młodym wówczas wampirem.
 • Magnus twierdzi, że Alec jest jego pierwszym Nocnym Łowcą.
 • Był gotowy poświęcić swoje życie, aby uratować Alec'a (oraz Clary, Jace'a, Simona i Isabelle).
 • Magnus zna każdego Herondale'a, od poznania Edmunda.
 • Nazwisko Magnusa znaczy po angielsku: zjawa/zmora.
 • Jego najlepszymi przyjaciółmi są Catarina Loss i Ragnor Fell.
 • On i Alec adoptowali dwójkę dzieci, Maxa Ligtwood-Bane'a, podrzuconego na schodach akademii czarownika i Raphaela, młodego Nocnego Łowcę.
 • Uwielbia zapach drzewa sandałowego.
 • W ,,Królowej Mroku i Powietrza'' bierze ślub z Aleckiem Lightwoodem.
Advertisement