FANDOM


Stub-icon.png Ta strona to zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Ithuriel - anioł, który był torturowany przez Valentine'a. Jego krew mają w sobie Clary i Jace. Żył uwięziony w rezydencji Wayland'ów. W Mieście Szkła wraca do Nieba.

Biografia Edytuj

Powiązanie z Tessą Gray

John Shade złapał Ithuriela i poprzez zaklęcie uwięził go wewnątrz małego aniołka, którego zamierzał podarować swojej żonie, Anne. Jego adoptowany syn, Axel Mortmain, spędził rok na dokończeniu wisiorka z aniołkiem, który trafił do Elizabeth Gray, gdy była w ciąży. Wisiorek miał ochronić dziecko przed śmiercią.

Po śmierci Elizabeth, naszyjnik trafił do jej córki, Tessy. Uwięziony w nim anioł uratował dziewczynę kilka razy.

Kiedy Tessa zdecydowała, że nie chce wisiorka, który ją chroni, próbowała go zniszczyć w ogniu. Choć mechanizm został nietknięty, Ithuriel został wezwany i przemówił do dziewczyny. Anioł nigdy nie oskarżał jej o bycie uwięzionym. Podczas ostatecznej bitwy, Tessa przemieniła się w Ithuriela, aby ochronić bliskich i zabić Mortmaina. Ta przemiana i nagły napływ niebiańskiego ognia od anioła, prawie ją zabiła. Po wszystkim anioł zostaje uwolniony.

Uwięziony przez Valentine'a

Ponad sto lat po tym, jak anioł został uwolniony z naszyjnika, Ithuriel został wezwany przez Valentine'a, który uwięził go w piwnicy należącej do dworu Waylandów w Idrisie. Mężczyzna torturował go, aby dostać jakieś informacje na temat Lustra Anioła - jednym z trzech z Darów Anioła - ale Ithuriel milczał.

Valentine użył jego krwi do eksperymentu. Podał krew anioła nic niewiedzącej Céline Herondale poprzez żywność i napoje, gdy była w ciąży z Jacem Herondale. Dzięki krwi anioła, Jace przewyższał zdolnościami innych Nocnych Łowców. Valentine podał krew anioła swojej żonie Jocelyn, ale nie wiedział, że kobieta jest w ciąży. Doprowadziło to do tego, że Clary została obdarzona mocą tworzenia nowych run znane tylko aniołom.

Ithuriel był uwięziony w piwnicy przez lata. Zaczął wysyłać prorocze sny Clary Fray z nadzieją, że dziewczyna zatrzyma Valentine'a. Ithuriel pokazał jej jak wygląda Idris i dzięki temu, Clary udało stworzyć się portal.

Śmierć na Ziemi

Podczas gdy Clary i Jace przeszukiwali dwór Waylandów, aby znaleźć Białą Księgę, usłyszeli dziwne dźwięki dochodzące z piwnicy. Dwójka nocnych łowców zeszła do piwnicy i znaleźli Ithuriela, związanego runami i uwięzionego w kręgu. Anioł pokazał im wizję historii Valentine'a oraz podarował Clary wizję runy, potrzebną do stworzenia sojuszu. Clary zmieniła runy, przez które był związany Ithuriel, ale nie było nadziei, aby go wyleczyć. Jace wręcza aniołowi swój miecz, dzięki któremu kończy się jego żywot na Ziemi i wraca do Nieba. Gdy anioł umarł, jego siła życiowa zniknęła i związku tym, cały dwór zaczął się rozpadać.

Ithuriel powiedział Rajzelowi o okrutnych czynach Valentine'a i dzięki niemu, Rajzel dał wskazówki jak zabić Sebastiana Morgensterna.

Opis fizyczny Edytuj

Ithuriel został opisany jako chwalebny z kręconymi blond włosami i całkowicie złotymi oczami oraz ze skrzydłami, które mają oczy na piórach. Jakiś czas przed jego śmiercią, oczy Ithuriela zostały wyjęte najprawdopodobniej przez Valentine'a.

Ciekawostki Edytuj

  • Kiedy Tessa Gray zamieniła się w Ithuriela, została oparzona przez niebiański ogień i przeżyła tylko dlatego, że anioł ją ochronił. Podobnie było z Jacem Herondale. Chłopak został pchnięty mieczem pełnym niebiańskiego ognia i przeżył dzięki krwi Ithuriela, która płynie w jego krwi, wspomagany też przez fakt, że w chłopaku było więcej dobra niż zła.
  • Wszyscy potomkowie Ithuriela mają białe blizny w kształcie gwiazdy. Will Herondale nabył ją, gdy wszedł w kontakt z aniołkiem Tessy, który odbił jego ducha i blizna przeszła na jego męskich potomków. Jocelyn ma bliznę, ponieważ Valentine podawał jej krew Ithuriela, podczas gdy była w ciąży z Clary, który została zrodzona z krwi Ithuriela.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.