Nocni Łowcy Wiki
Advertisement

Isabelle Sophia Lightwood jest jedyną córką Maryse i Roberta, siostra Aleca, Maxa i przybranego brata Jace Wayland. Jedna z najsilniejszych kobiet z Nocnych Łowców


Biografia[]

Wczesne życie[]

Isabelle urodziła się w Nowym Jorku w 1991 roku. Jest młodszą siostrą Aleca i starszą siostrą Maxa. Miała 10 lat, gdy jej rodzina przyjęła pod opiekę Jace'a Waylanda, którego pokochała jak brata.

Jakiś czas przed narodzinami Maxa, ich ojciec miał romans, o którym dowiedziała się później od matki. Od tego czasu Isabelle stała się nieufna wobec ludzi i stwierdziła, że nie wierzy w coś takiego jak miłość.

Kilka lat później, Isabelle wraz z Alekiem i Jacem utworzyli swoje własne trio, które rozwinęło pracę dynamiczną i często razem polowali na demony.

Z biegiem lat u Isabelle uformowała się podstawa, która nie podobała się jej rodzicom. Mianowicie, spotykanie się nie tylko z Nocnymi Łowcami.

Powrót Valentine'a[]

Na początku 2007 roku, Isabelle pojawiła się w klubie Pandemonium wraz z Alekiem i Jacem, poszukując demonów, które łatwo było znaleźć w tym miejscu. Isabelle była przynętą, ubrana w białą suknię uwodziła i kusiła demona, który nie zauważył, że dziewczyna jest nocnym łowcą. Gdy demon został złapany przez Jace'a i Aleka, dowiadujemy się od niego, że leader kręgu, Valentine Morgenstern powrócił.

Trio nie zauważyło chowającej się Clary Fray, która wszystko obserwowała i później próbowała powstrzymać Jace'a przed zabiciem demona. Isabelle związała wtedy jej ręce swoim batem.

Isabelle spotyka później Clary ponownie, kiedy rudowłosa dziewczyna trafia do instytutu po tym, jak zaatakował ją demon. Isabelle była pewna, że Clary umrze, gdy została na nią nałożona runa. Młoda Lightwood pożyczyła później Clary swoje stare ubrania i była nieco zdziwiona, gdy usłyszała, że Clary dała radę sama zabić demona, który ją zaatakował.

Kiedy Jace i Clary przyprowadzili Simona do instytutu, Isabelle zganiła brata za przyprowadzanie kolejnego przyziemnego. Simon postanowił wykorzystać trochę Isabelle, aby Clary stała się zazdrosna. Simon wydawał się być chętny do zjedzenia zupy przygotowanej przez Isabelle i tylko rozbawił Jace'a, który powiedział mu, że Isabelle złamie mu serce.

Isabelle przygotowała Clary przed spotkaniem z Magnusem Banem. W tym czasie Clary oświadczyła Isabelle, że wie o orientacji Aleca. Isabelle powiedziała, aby nikomu tego nie mówiła. Nie chciała, aby Alec miał przez to problemy z rodziną oraz z Clave.

Na imprezie Magnusa próbowała uratować Simona i później wzięła udział w odbiciu Simona z rąk wampirów. Była również obecna, gdy Clary przypomniała sobie, gdzie jej matka ukryła kielich anioła i udała się wraz z grupą do mieszkania Clary, aby go odzyskać.

Kiedy Alec został ranny po ataku demona, Isabelle pozostała w instytucie u boku swojego starszego brata, podczas gdy Jace i Clary spotkali się z Valentinem.

Troszczenie się o Jace'a[]

Jakiś czas później, gdy inkwizytor pojawił się, aby porozmawiać z Jacem, Isabelle powiadomiła Clary. Kiedy dziewczyna zjawiła się w instytucie, Isabelle i Alec wyjaśnili jej, że inkwizytor postanowił zamknąć Jace'a w więzieniu. Isabelle, Alec i Clary wybrali się na misję ratunkową, aby ocalić Jace'a.

Izzy udaje się później do faerie wraz Clary, Jacem i Simonem. Była również obecna, gdy Simon przechodził swoją przemianę w wampira.

Podczas, gdy Jace był uwięziony przez inkwizytora, Isabelle protestowała i twierdziła, że Jace nie jest zwierzątkiem Valentine'a. Alec jednak skłamał i powiedział, że Jace był tym złym. Inkwizytor był zadowolony i nie podejrzewał Aleca, że będzie próbował pomóc Jace'owi się uwolnić. Na końcu drugiego tomu, Isabelle i Alec biorą udział w walce z Valentinem.

Śmierć Maxa[]

Isabelle miała wyjechać do Alicante wraz z resztą Lightwoodów oraz z Clary, jednak instytut został zaatakowany i zostali zmuszeni przejść przez portal wcześniej, zabierając ze sobą Simona. W Alicante poznali Aline Penhallow oraz Sebastiana Verlac.

Później Isabelle, Alec, Max, Aline i Sebastian zostali zaatakowani przez demony. Alec ukrył Maxa, a Isabelle poszła zobaczyć, co się dzieje. Alec dołączył później do Isabelle, gdy Sebastian miał zostać z Maxem i ukryć się w domu. Alec pobiegł szukać Aline, która zniknęła, a Isabelle zauważyła, że Max zniknął. Sebastian uderzył ją w głowę, ogłuszając ją.

Kiedy wszyscy już dowiedzieli się, że Max umarł, Isabelle obwiniała siebie o śmierć brata, twierdząc, że powinna go ochronić. Isabelle zamknęła się w swoim pokoju i nie chciała z nikim rozmawiać. Nie chciała nawet wpuścić do pokoju Aleca i Jace'a, zrobiła jednak wyjątek dla Simona. Obecność Simona sprawiła, że Isabelle poczuła się lepiej. Mimo że wciąż obwiniała się o śmierć młodszego brata, wiedziała że musi go pomścić, zabijając Sebastiana.

Gdy Isabelle udało się odnaleźć Jace'a, który walczył z Sebastianem, pomogła mu w walce, jednoczenie mszcząc się na nim. Jace z pomocą Isabelle był wstanie zabić Sebastiana.

Po wojnie, która oficjalnie została nazwana Wojną z Valentinem, Isabelle wzięła udział w imprezie uroczystościowej z okazji wygranej. Clary i Jace byli szczęśliwi, natomiast Isabelle i Maia były zainteresowane Simonem.

Nauka kochania[]

Jakiś czas po wojnie, Isabelle spotkała Simona, który ujawnił, że nie może uwierzyć w to, że facet taki jak on jest wstanie przyciągnąć do siebie taką dziewczynę jak ona. Camille Belcourt chciała spotkać się z Simonem, ale Isabelle się to nie podobało i powiedziała Simonowi, aby nie szedł. Simon przypomniał Isabelle o swoim znaku Kaina i zaoferował jej, aby poszła z nim.

Na jednym z koncertów Simona, Isabelle dowiedziała się, że Simon spotykał się również z Maią i obie dziewczyny z nim zerwały. Jednak, gdy Simon dostał notatkę, ze jego dziewczyna została porwana, od razu pobiegł do Isabelle.

Isabelle uratowała Clary, kiedy została zaatakowana przez demona, gdy próbowała dowiedzieć się czegoś więcej na temat osób, które aplikowały krew demonów niemowlakom.

Kiedy Simon zniknął, Isabelle zabrała ze sobą Aleca, Maie i Jordana, aby go uratować. Kiedy bitwa się skończyła, Isabelle i Simon pogodzili się.

Team Good[]

Isabelle bardzo martwiła się o Jace'a, gdy został uprowadzony przez Sebastiana. Kiedy Alec wrócił ze spotkania Clave i ogłosił ich decyzję, Isabelle nie pogodziła się z tym i zaczęły się poszukiwania Jace'a na własną rękę bez pomocy starszych nocnych łowców.

Po tym, jak Clary dołączyła do Jace'a i Sebastiana, Isabelle razem z Simone, Alekiem i Magnusem wezwali demona. Mieli nadzieję, że demon będzie wiedział, jak zerwać więź Jace'a i Sebastiana. Jednak ich plan się nie powiódł.

Później Isabelle i Jocelyn udały się do Żelaznych Sióstr, od których dowiedziały się, że jedynym sposobem na zerwanie więzi Jace'a i Sebastiana jest użycie Niebiańskiego Ognia.

Tymczasem relacja Isabelle i Simona została odbudowana. Spędzali razem czas, rozmawiali o Star Warsach, więc kiedy Simon zdecydował się być tym, który wezwie Razjela, Isabelle była bardzo zmartwiona. Na szczęście wszystko się udało i Simon przeżył, ale jego znak Kaina został usunięty przez anioła. Isabelle ulżyło, że chłopak nie jest już przeklęty.

Isabelle walczyła wraz z resztą Nephilim przeciwko Sebastianowi i jego armii mrocznych nocnych łowców. Przeżyła bitwę beż żadnych poważnych obrażeń i wróciła do instytutu, gdzie ona i Alec opiekowali się Jacem, który był nieprzytomny.

Mroczna Wojna[]

Isabelle i inni byli wsparciem moralnym dla Jace'a, który trenował z Jordanem, aby kontrolować Niebiański Ogień poprzez medytację. Po ataku na instytut, Maryse zarządziła wyjazd do Alicante. Gdy mieli przejść przez portal, Simon i Isabelle opowiadali o swojej podróży do Idrisu. Kiedy Simon przyznał, że chciałby być z nią, Isabelle stwierdziła, że chłopak będzie jednak bezpieczniejszy w Nowym Jorku i podarowała mu swój rubinowy naszyjnik. Miał go nosić, dopóki Isabelle nie wróci. Simon chciał powiedzieć jej, że ją kocha, ale ona mu przerwała, nie chcąc słyszeć tego w takich okolicznościach.

W Idrisie Isabelle była zdenerwowana przez brak zainteresowania sobą jej rodziców. Alec popełnił błąd odzywając się do niej, Isabelle tylko się wkurzyła słysząc słowa brata.

Isabelle próbowała wziąć udział w walce o cytadelę, ale została zatrzymana przez ojca. Dziewczyna nakrzyczała na niego, że śmierć Maxa była jego winą i powiedziała mu, że wie o jego romansie, który miał miejsce przed narodzinami Maxa. Oskarżyła go również o bycie szczęśliwym przez śmierć jej młodszego brata.

Po tym jak okazało się, że Jocelyn wraz z Lukem i resztą zostali porwani przez Sebastiana, Isabelle, Simon, Alec, Clary i Jace uciekli do faerie, aby przedostać się do innego wymiaru.

Kiedy Isabelle została śmiertelnie ranna w walce, wrócili do jaskini. Simon był wstanie uratować ją za pomocą własnej krwi, która pomagała w szybszej regeneracji. Gdy Isabelle się obudziła była sama z Simonem. Wyznali sobie miłość i w czasie ich pocałunku, pojawił się Alec.

Isabelle w filmie Dary Anioła: Miasto kości

Isabelle Lighwood

Po tym jak Clary oszukała Sebastiana, udało się jej się go pokonać. Jednak cała ich grupa została uwięziona w Edomie. Magnus wezwał swojego ojca, który zażądał nieśmiertelności Magnusa w zamian za wydostanie się z Edomu. Jednak Simon zgłosił się na ochotnika, aby oddać swoją nieśmiertelność, z czym nie zgadzała się Isabelle. Chłopak mimo wszystko upierał się, nawet jak demon zażądał jego wspomnień o świecie cieni.

Wygląd[]

Isabelle jest opisana jako piękna i wspaniała dziewczyna, mimo blizn pozostawionych po runach. Ma długie czarne włosy i ciemne brązowe oczy, które często są mylone z czarnymi. Ma wąskie brwi wygięte ku górze jak jej brat Alec, oraz jest wysoka. Pomimo swojego wyglądu, Isabelle zazdrościła Clary jej niskiego wzrostu i drobniejszej figury.

Isabelle w Shadowhunters (serial) (2016)

Często łączy modę i walkę z demonami. Jest znana z modnego ubioru i zwykle nosiła sukienki. Każdy chłopak uważa ją za atrakcyjną, w tym Simon.

Cechy charakteru[]

To piękna i nieznośna (według Jace'a) Łowczyni. Chłopak twierdzi również, że jest najlepsza, prócz oczywiście, jego samego. W Mieście Kości dziewczyna bawi się Simonem, ale potem zaczynają chodzić ze sobą na poważnie. Wcześniej jednak Izzy umawia się z wieloma innymi m.in. z faerie. 

Ciekawostki[]

  • Jest uczulona na tulipany.
  • Po walce z demonami nigdy nie była brudna (twierdziła że brud nie trzyma się czystego serca).
  • W teoriach fanowskich jest córką Valentine'a.

Odtwórczyni roli[]

W filmie Dary Anioła: Miasto kości w rolę Isabelle wcieliła się Jemima West. Zaś w serialu Shadowhunters w rolę Isabelle wcieliła się Emeraude Toubia.

Relacje[]

Rodzina[]

Isabelle ma dobre relacje z rodziną. Lubi swoich braci, często sprzecza się z Jace'em i lubi się z niego wyśmiewać, ale mimo takiego charakteru mają dobre relacje.

Simon Lewis[]

Na początku Miasta Kości Isabelle bawiła się z Simonem, ale w IV części serii zaczynają ze sobą chodzić, mimo wszystko Isabelle nie może porzucić swojego charakteru flirciary. W tej samej części zrywają, po tym jak dziewczyna dowiedziała się, ze Simon chodził jednocześnie z nią i Maią.

Clary Fray[]

Clary i Isabelle są przyjaciółkami, jednak rzadko ze sobą rozmawiają, jednak czasami potrafią zdobyć się na szczera rozmowę tak jak w Miasto zagubionych dusz po zabiciu demona.

Max Lightwood[]

Jak wiadomo Isabelle bardzo kochała swojego brata i po jego śmierci bezustannie za nim tęskniła.Podczas walki z Sebastianem czuła do niego ogromny żal za to,że zabił jej brata i do końca go za to nienawidziła chcąc się zemścić.W Mieście Niebiańskiego Ognia przez przejście do świata demonów, miała halucynacje w której pojawił się Max.

85317-Jemima-West.jpg
Movie Pic -15.jpg
8561535f4382e40322873fab9ee39241.jpg
Advertisement