Nocni Łowcy Wiki
Advertisement
Codex Idris.png

Idris — ojczyzna Nocnych Łowców, sanktuarium ukryte przed Przyziemnymi, nadane Nefilim przez Anioła Razjela. Jego stolicą jest Alicante.

Położony w Europie Środkowej, z północy graniczy z Niemcami i Francją, a z południa - ze Szwajcarią.

Przeważają tam wysokie, równinne lasy, a zewsząd widać góry. Charakterystycznym punktem jest jezioro Lyn, będące jednocześnie Lustrem Anioła.

Bezpieczeństwo w Idrisie zapewniają stworzone z tego samego materiału co stele demoniczne wieże, otaczające stolicę państwa. Dzięki nim, demony nie są w stanie przedrzeć się do środka.

Dodatkową ochronę zapewniają bariery, dzięki którym Przyziemni również nie mogą dostać się do państwa Nefilim. W momencie, w którym ktoś przekracza w jakimś miejscu barierę, zostaje natychmiast przeniesiony na jej drugi koniec.

Instytuty posiadają własne odmiany globusów Przyziemnych, na których uwzględnione są ziemie znane jedynie przez Dzieci Anioła.

Wielu Nocnych Łowców jest bardzo zżytych ze swoją ojczyzną. Urodzili się tam, dorastali i trenowali, a często także pozostawali na stałe, jeśli akurat nie byli potrzebni gdzie indziej. Dlatego też bardzo bolesną karą dla takiego Nefilim jest niemożność powrotu do Idrisu. W ten sposób ukarany został na przykład Hodge Starkweather, którego przeklęto - nie wolno było mu nigdy opuścić nowojorskiego Instytutu, a tym bardziej postawić stopy w Idrisie.

Advertisement