FANDOM


George Lovelace - był adoptowanym przyziemnym dzieckiem rodziny Lovelace. Był współlokatorem i bliskim przyjacielem Simona Lewisa w Akademii Nocnych Łowców w Idris.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

George urodził się jako przyziemny, później został adoptowany przez rodzinę Lovelace, którzy porzucili Nocnych Łowców w XVIII wieku i osiedlili się w Szkocji jako złodzieje owiec, niedaleko Glasgow. Dorastającemu na farmie George'owi nie obca była ciężka praca fizyczna.

Ze względu na tę rodzinną historię, George przyzwyczaił się (żartobliwie) mówić, że on i jego rodzina są raczej spokojni.

W pewnym momencie przybrana babcia George'a miała podobno spotkanie z faerie, choć jego krewni twierdzili, że ich babcia była po prostu szalona. [1]

Jego praca na farmie dawała mu mnóstwo czasu na marzenia i często wyobrażał sobie bardziej ryzykowne życie dla siebie. Podzielił się swoimi przemyśleniami ze swoją babcią, która zachęcała go do przekształcania marzeń w opowiadania. To jednak nie wystarczało, by zaspokoić pragnienia chłopca.

Marzenia George'a spełniły się, gdy w wieku siedemnastu lat w 2008 roku został zaproszony do dołączenia do Akademii Nocnych Łowców, nowo otwartej po tym, jak Mroczna Wojna zdziesiątkowała populację Nefilim. Jednak ludzie, którzy go zaprosili, nie byli świadomi, że George jest adoptowanym przyziemnym. Wysportowany i żądny przygód chłopiec był bardziej niż chętny do dołączenia do Akademii, lecz postanowił nie mówić o tym swoim rodzicom, dopóki nie zostanie przyjęty. Prawdopodobnie był zły, że nie podzielili się z nim wiedzą o Świecie Cienia. [1]

Akademia Nocnych Łowców Edytuj

Ze względu na jego nazwisko, George został natychmiast umieszczony w elitarnym programie nauczania i spał w pokoju o wiele wygodniejszym i mniej obrzydliwym niż tym w przyziemnej klasie. W dniu, w którym przybył jego nowy współlokator, Simon Lewis, zobaczył go stojącego na stołku, ponieważ opos uczynił szafę swym mieszkaniem. Kiedy gryzoń został wygnany, George i Simon przedstawili się sobie.

George zaprzyjaźnił się z ludźmi, którzy byli na takim samym poziomie jak on i Simon; Julie Beauvale, Beatriz Mendoza i Jon Cartwright. Byli w tym samym wieku i uczęszczali razem na zajęcia. George był świetny we wszystkich zajęciach, a szczególnie w jeździe konno.

Jednak Simon, który nie był w stanie pogodzić się ze wstrętem ich nowych elitarnych znajomych i biernymi obelgami dotyczącymi przyziemnych i Podziemnych, zażądał przeniesienia do klasy przyziemnych. Dzięki niemu George odważył się przyznać przed Dziekanem i Simonem, że jest przyziemnym i powinien zostać umieszczony w ich klasie. Potem razem z Simonem przeprowadzili się do piwnicy. [1]

George był bardzo zainteresowany nauką i późniejszym Wstąpieniem, pomimo znanych zagrożeń i nagłego odejścia innych przestraszonych, przyziemnych kolegów. Niemniej jednak chłopak był zasmucony, że szkoła tak szybko się kończy, i podchodził bardzo emocjonalnie do małych codziennych czynności, które dzielił z Simonem.

W dniu Wstąpienia George był pewny swojego przetrwania. Jednak kiedy wkrótce po Simonie napił się z Kielicha, umarł. Został odrzucony przez Clave i nie dostał pochówku w Cichym Mieście, ale już przedtem miał obiecany dom w Instytucie Londyńskim, więc właśnie tam został pochowany. Po życiu George 'poznał' swoją daleką krewną, Jessamine Lovelace. Jako dwa duchy pokazały się zasmuconemu Simonowi, który zdecydował się przyjąć nazwisko Lovelace, aby go uczcić. [2]

Osobowość Edytuj

George był zdolny do sarkazmu i miał poczucie humoru, dzięki czemu szybko dogadał się z podobnym sobie Simonem. Był także opiekuńczy, o czym świadczy fakt, że zawsze pocieszał i dopingował swojego przyjaciela. Był również bardzo emocjonalną i sentymentalną osobą.

Wygląd zewnętrzny Edytuj

George miał ciemnobrązowe oczy i kręcone jasnobrązowe włosy. Miał dołeczki, a jego skóra była opalona z powodu częstego przebywania na słońcu. Był barczysty i miał atletyczną budowę ciała jak inni Nocni Łowcy.

Był przystojnym mężczyzną, czego dowodzą komentarze Simona, który stwierdził, że wyglądał jak posąg lub potencjalny model bielizny. Jego koleżankę z klasy, Julie Beauvale, zaskoczył jego dobry wygląd.

Występowanie Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • George nienawidził żab. [3]
  • Był uczulony na orzechy nerkowca. [2]
  • Miał paraliżujący strach przed dużymi ptakami. [2]

Przypisy Edytuj

  1. Witamy w Akademii Nocnych Łowców (opowiadanie)
  2. Aniołowie po dwakroć zstępujący
  3. Demon w Whitechapel

Błąd rozszerzenia cite: Istnieje znacznik <ref>, ale nie odnaleziono znacznika <references/>
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.