Nocni Łowcy Wiki
Advertisement

Duch Jessamine Lovelace, 131 lat po jej śmierci.

Duchy to duchy zmarłych, które mogą pojawiać się lub manifestować w widzialnej postaci dla żywych.

Opis[]

Tylko dzieci i niektórzy Nocni Łowcy, jak Herondale'owie, są zdolni do interakcji z nimi wszystkimi, nawet tymi, którzy nie chcą być widziani ani nawet słyszani. Inni mogą wyczuć ich obecność tylko poprzez nienaturalne uczucie zimna, które emanują. Duchy, jak wampiry wznosząc się z grobów, czerpią energię z otoczenia, aby zachować swoją ektoplazmatyczną formę, gdy manifestują się w świecie, wysysając w ten sposób ciepło z otoczenia.

Oczy wszystkich duchów są puste. Jednakże, zgodnie z przekonaniem Nocnych Łowców, w bardzo rzadkich przypadkach niektóre silne duchy mają płomienie migoczące w oczach. Z jakiegoś powodu duchom zajmuje również trochę czasu, aby przejść poza miejsce, w którym się reanimowały, zwykle to samo miejsce, w którym zginęły.

Wiele duchów jest związanych z żywym światem przez skutek osobisty lub nierozwiązane zło. Uwięzione przez lata duchy nie mogą w pełni przejść dalej, dopóki nie znajdą przedmiotu, często zagubionego sentymentalnego kawałka swojej przeszłości, lub nie wykonają czynu, który może ich uspokoić. Niektóre z tych niespokojnych duchów są skazane na wieczne poszukiwanie swojego zbawienia, nie wiedząc, czego potrzebują, lub nie mogą zaakceptować faktu, że ich szansa minęła, jak w przypadku Starej Moll , której pierścień już dawno zniknął.

Tymczasem inne duchy po prostu wybierają swój los i decydują się pozostać w świecie zamiast go omijać. Często te duchy robią to, aby chronić swoich bliskich.

Wciąż są duchy, które pozostają z powodu gorzkiej nienawiści w sobie i które chcą wyrządzić krzywdę, karmiąc się strachem, jaki wywołują w żywych.

Upiory[]

Upiory to głodne, okrutne duchy, które są w stanie skrzywdzić żywe istoty.

Znane duchy[]

Duch Jessamine rozmawiający z Lucie Herondale.

Ciekawostki[]

  • Złośliwe duchy, które karmią się strachem, nie są w stanie nic zrobić, jeśli je zignorują i nie odczuwają strachu.
  • Duchy mają również specjalny sposób podróżowania, który jest przeciwieństwem podróżowania przez Portal. Jest bardzo cichy i ciemny, w przeciwieństwie do natłoku widoków i dźwięków podczas podróży przez portal.
  • Cassandra Clare uważa, że ​​ci, którzy umarli, ale nie wrócili jako duch, mają „jedną podróż” z zaświatów, podczas której mogą na krótko odwiedzić Ziemię.

Przypisy[]

Advertisement