Nocni Łowcy Wiki
Advertisement

CJ Magnus 06.jpg

Czarownicy inaczej Dzieci Lilith - pół ludzie z umiejętnością korzystania z magii - czarnej i białej.

Opis[]

Czarownicy są nieśmiertelni; w pewnym momencie życia przestają się starzeć. Zdarza się, że po długim okresie czasu, gdy stają się znudzeni i nie można ich niczym zaskoczyć, zaczynają tracić zmysły i popadają w szaleństwo. Wyjątkową cechą, która odróżnia ich od pozostałych, jest znak czarownika. Mogą to być: skrzydła nietoperza, kopyta, rogi, ogon jaszczurki, łuski, kocie oczy, inny kolor skóry lub włosów.

Czarownicy nie mogą mieć potomstwa - każda ciąża kończy się śmiercią dziecka. Wyjątek stanowią dzieci demonów i Nocnych Łowców nienoszących Znaków (runy blokują demoniczną energię). W wyniku tego rodzi się Nocny Łowca z umiejętnościami demona. Jedynym znanym przypadkiem jest Tessa Gray, która nie posiada znaku czarownika i mogła mieć dzieci.

Umiejętności[]

Czarownicy, podobnie jak faerie, są jedynymi Podziemnymi posługującymi się magią. Często bywają proszeni o rzucanie zaklęć przez zwykłych śmiertelników, zazwyczaj za odpowiednią cenę. Nawet Nocni Łowcy korzystają z ich pomocy, np. w tropieniu demonów.

Niemal wszyscy czarownicy praktykują magię. Niektórzy rodzą się z większymi zdolnościami, których odpowiednie kultywowanie może uczynić z nich potężnych czarowników. Najbardziej uzdolnieni mogą studiować demoniczną magię i zostać uczonymi w Spiralnym Labiryncie.

Kultura[]

Czarownicy są bardzo niezależni i działają samodzielnie. Jednak zdarza się im utrzymywać ze sobą kontakt. W każdym dużym mieście znajduje się Wysoki Czarownik; najbardziej znani to: Magnus Bane (Wysoki Czarownik Brooklynu), Malcolm Fade (Wysoki Czarownik Los Angeles), Ragnor Fell (Wysoki Czarownik Londynu) i Aldous Nix (Wysoki Czarownik Manhattanu).

Ponadto niewielu czarnoksiężników decyduje się na małżeństwo, nie mówiąc już o adopcji dziecka.

Znani czarownicy[]

Lista czarowników i ich znaków:

Ciekawostki[]

  • Raphael Santiago uważał, że picie krwi czarownika dziwnie wpływa na wampiry, chociaż sam się o tym nie przekonał.
  • Czarownicy są odporni na niemal wszystkie choroby śmiertelników.
  • Według Magnusa, czarownicy preferują krótkie, jednosylabowe nazwiska, nawiązujące do ich nastroju w chwili jego wybierania.
  • Dla Simona i jego wampirzych zmysłów czarnoksiężnicy pachną jak przypalone zapałki.
  • Czarnoksiężnicy częściej mają ojca niż matkę jako demonicznego rodzica.
  • Włosy czarownika przestają rosnąć, gdy przestają się starzeć.
Advertisement