FANDOMCristina Mendoza Rosales - znakomita Nocna Łowczyni specjalizująca się w zwyczajach faerie. Potrafi uleczać, a do tego zna każdy lek pochodzący z Jasnego Dworu i nie tylko. Wychowała się w Mexico City. Obecnie mieszka w Instytucie Nefilim w Los Angeles razem z rodziną Blackthornów i Emmą Carstairs, która jest jej najlepszą przyjaciółką.

Biografia

''Pani Noc''

Cristina mieszkała w Meksyku, gdzie poznała Diego i Jaimiego Rosales. Po pewnym czasie Diego został chłopakiem Cristiny, a Jaime jej najlepszym przyjacielem. Cristina planowała związać sie z Jaimem związkiem parabatai, jednak pewnego dnia, gdy przypadkowo usłyszała rozmowę Diego i Jaimiego, uciekła do Instytutu w Los Angeles. Później okazało się, że to, co mówił Jaime było tylko pijackim bełkotem. W Instytucie w Los Angeles poznała Emmę Cairstairs, z którą bardzo szybko się zaprzyjaźniła. Po powrocie Juliana i jego rodzeństwa z Angli,zaprzyjaźniła się również z pozostałymi Blackthornami. Jeden z Blackthornów, Mark pół - farie, otwarcie przyznał, ze jej pragnie. Cristina stwierdziła wtedy, ze ona nie szuka takiej miłości. W tym czasie w mieście pojawił się jej były chłopak - Diego Rosales i postrzelił Juliana. Gdy Diego wytłumaczył jej, że to co mówił Jaime, to kłamstwo i nigdy nie mieli takich zamiarów, ta powróciła do niego.

Osobowość

Cristina jest niezwykle tajemniczą i skrytą w sobie dziewczyną. Z natury jest bardzo delikatna i wrażliwa, ale prawie nigdy otwarcie nie okazuje swoich uczuć. W przeszłości skrzywdzona przez swojego ukochanego i najlepszego przyjaciela trzyma ludzi na dystans. Mimo to jest bardzo oddana Emmie Carstairs i rodzinie Blackthornów, których traktuje jak swoją rodzinę. Specjalizuje się w zwyczajach faerie, a dzięki swoim przygodom i Marku Blackthornowi ciągle nabywa o nich wiedzy. Tina należy do silnych i mądrych ludzi. Jest znakomitą Nocną Łowczynią, co czyni ją jeszcze atrakcyjniejszą w oczach mężczyzn. Jej główną bronią jest nóż motylkowy z zimnego żelaza ozdobiony różanym motywem. Cristina zawsze nosi na szyi medalion z sentencją, który dawno temu jej rodzina otrzymała od zaprzyjaźnionych faerie. Choć z wzajemnością żywi skomplikowane uczucia co do Marka Blackthorna, za nic w świecie się do tego nie przyzna.

Nadzwyczajnym talentem Cristiny jest lecznictwo. Zna wszystkie leki występujące zarówno w Świecie Cieni, jak i Świecie Faerie (głownie na Jasnym Dworze).

Wygląd

Cristina ma typową dla Rosalesów królewską urodę: nieskazitelną, jasną cerę i długie, lekko falowane kruczoczarne włosy, a do tego piwne oczy oraz długie i gęste czarne rzęsy. Jest przepiękną, wysoką kobietą, ale pomimo tego nie wykorzystuje swojej urody. Każdy mężczyzna, który ją pozna jest poprostu oczarowany jej urokiem osobistym i nieprzeciętną inteligencją.

Relacje

Rodzice

Nie wiadomo dużo na temat relacji Cristiny z jej rodzicami. Matka Cristiny uważała jej byłego chłopaka za idealnego, co przez pewien czas irytowało Cristinę.

Emma Carstairs

Kiedy tylko Tina przybyła do Instytutu w L.A, od razu zaprzyjaźniła się z Emmą. Obie dziewczyny traktują się jak siostry i zwierzają z najskrytszych sekretów. Cristina wiele razy ryzykowała życie dla młodej Cairstairs i jest wobec niej bardzo oddana.

Cristina&Mark
Tina

Mark Blackthorn

Oficjalnie Mark jest przyjacielem Cristiny, choć oboje żywią do siebie dość skomplikowane uczucia. Mark zawsze może zwierzyć się Tinie, a ona zawsze z nim porozmawia i dobrze doradzi.

Ciekawostki

  • Nazwisko Rosales oznacza krzewy róż
  • Cristina jest uzależniona od kawy.
  • Rodzina Rosalesów od zawsze ma dobre stosunki z pradawnym ludem faerie.
  • Na nożu motylkowym Tiny jest wyryty różany motyw.
  • Cristina jest nazywana przez Marka Blackthorna księżniczką.
  • Medalion Tiny (tak samo jak nóż motylkowy) został podarowany przez faerie rodzinie Rosalesów wieki temu jest wykonany z zimnego żelaza.


Cristina&Emma
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.